En Son Yazılar

Öbür Mevzular

1. Öpüşürken herkes aynı dili konuşur.

2. Bataklıklar her zaman doğa üstüdür.

3. Diego Armando Maradona. Napoli’de, çarşı pazarda küçük aziz heykellerinin satıldığı dükkanlarda biblosu satılan adam. Sokaklarda hala üzerinde ismi yazan formalar var. Onu unutmak kolay değil. Tanrı’nın Eli. Bulutların arasından Napoli’ye uzandı ve güney takımları “Yıkanın!” afişleriyle karşılayan kimisi ırkçı, faşist, kendini beğenmiş kuzeylilerin götünü kesti. Napoli’yi iki defa şampiyon yaptı, Uefa kupasını kazandırdı. Trk başına yaptı denemez belki. Onunla birlikte forma giyme şansı bulmuş değerli oyuncular da vardı takımda. Gerçi, o yılların videolarını izlediğimde evet, tek başına, diye düşündüğüm de oluyor.

Topu ve düşmanı önüne katıp, hep birlikte kaleye girilmesi ile sonuçlanan çılgın koşular…

4. Jean Baudrillard: Batılılardan bahsederken batılılar diyen batılı.

5. Yazmak tüylerimi ürpertiyor. Resmen kafandaki bir ajandaya, bir plana göre harfleri, kelimeleri sinsice sıraya diziyorsun.

6. Havaalanları… Otoyolda değil, otoyolda sen de yolun bir parçasısın. Trende değil, yol boyunca tren sana eşlik eder. Denizde hiç değil. Ama havadayken hayata küçük bir mola verilir.

7. Doğa bilimleri ya da felsefe ile uğraşmıyorsanız sıradan bir insan için “niye” sorusu tam bir vakit kaybı.

8. Bir şeyin hayaleti makbul değildir.

9. Sahnede hem kötü çalıp hem de göbekli olamazsın.

10. Vapur da denize dahil.

Reklamlar
Bülent Çallı hakkında ()
Bülent Çallı, 1974 yılında Almanya’nın Bruchsal kentinde doğdu. 2014 yılında Snakeroot ile Downtown To Ghetto albümünü piyasaya sürdü. İlk romanı SİMSİYAH, İletişim Yayınları tarafından Temmuz 2015'te yayınlandı. "Kırmızı Gömlek" adlı hikayesi İletişim Yayınları'nın Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2016'da yer aldı. "Kötü" adlı hikayesi Fitbol Dergisi Şubat 2016 sayısında yayınlandı. Aynı hikaye 2016'da İletişim Yayınları'ndan çıkan "Al Da At Dercesine" isimli derlemede de yer aldı. Bülent Çallı ve "Simsiyah" İzmir Saint-Joseph lisesinin 2016 yılı "Okuma Günleri" etkinliğine katıldı. Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği'nin (Fabisad) geleneksel GIO ödüllerinde, "Çöp" adlı hikayesi Yayımlanmamış Öykü dalında Başarı Ödülü'ne layık görüldü. "Babamızın Vasiyeti" adlı hikayesi İletişim Yayınları'nın Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2017'de yer aldı. İkinci romanı Duman Otel, İletişim Yayınları tarafından Mart 2017'de yayımlandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: