En Son Yazılar

Fireworks Magazine Snakeroot Hakkında Yazdı.

İngiliz rock müzik dergisi “Fireworks” grubum Snakeroot’un Downtown To Ghetto albümü ile ilgili bir kritik yayınlamıştı. Dan Bond’un kaleminden çıkan kritiğin Türkçe çevirisini paylaşıyorum:

1001438_619373464793661_461352768_n

“Rock gruplarının uzunca listesinde yer alan pek çok grup, ürününü değişik çiçekleri barındıran bir çalı gibi paylaştığını iddia edemez. Ama Türkiye’den bir rock grubu tam bu işi yapıyor. İlk albümleri olan “Downtown to Ghetto” büyüyen ama asla belli bir çiçeğe dönüşmeyen AOR ve hard rock esintileri ile melodik rock türünün ateşli bir karışımı.
Albümün açılış parçası ‘Generation Lost’ adrenalin dolu, akıcı ve sürükleyen bir hard rock parçası. Ardından hit şarkı katsayısı düşüyor, enterasan geçişler var ama pek fazla üzerinde durmayacağım. ‘Cut So Deep’ zayıf nakarat nedeniyle hayal kırıklığı ve ikinci kısımdaki sözler de bu durumu kurtaramıyor. ‘Another Day Without End’ içindeki üzerinde fazla düşünülmemiş bir rap kısmı olan kuralına uygun düz bir rock parçasından öteye gidemiyor.
Bu durum ‘Crime’, başdöndürücü power ballad ‘Roses Whisper Your Name’ ve yüksek tempolu ‘Runaway City’nin verdiği gözdağı ile değişiyor: kışkırtıcı gitarları ve harika nakaratları sayesinde herhangi biri albüme damga vuracak ve tümü hayranlık bırakan rock parçaları olsa da defalarca dinlendiğinde mükemmel yapısı, rüya gibi solo gitarları ve muhteşem nakaratı ile hit parça seçimim kesinlikle ‘Roses Whisper Your Name’. Harikulade gitar riffleri ile albümü sırtlıyor.
Bu yıl bağımsız olarak piyasaya sürülmüş melodik rock albümleri içinde kesinlikle en iyilerden biri olan ‘Downtown to Ghetto’ zaman zaman olağanüstü nakaratları ve saldırgan gitar riffleri ile sivriliyor. Bazen de özensiz sözler ve sıkıcı geçişler ile hayal kırıklığına uğratıyor. Karma bir sepet ancak içinden bir şey çıkarmak için yeteri kadar iyi şeye sahip.

Dan Bond
Fireworks Magazine”

1385317_619386658125675_984744997_n

Bülent Çallı hakkında ()
Bülent Çallı, 1974 yılında Almanya’nın Bruchsal kentinde doğdu. İletişim Yayınları tarafından ilk romanı "Simsiyah" 2015’te, ikinci romanı "Duman Otel" ise Mart 2017’de yayımlandı. Hikaye ve yazıları, İletişim Yayınları Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, Fitbol Dergisi, Öykülem, Altzine, Yol ve Tezgah gibi dergi ve yayınlarda yer aldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: